Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Няма описание.
Автор: cernodrimski Категория: Лични дневници
Прочетен: 215566 Постинги: 122 Коментари: 15
Постинги в блога
2 3 4 5  >  >>
13.05.2017 23:59 - Nagradena Pesna
 
Категория: Лични дневници
Прочетен: 132 Коментари: 0 Гласове: 0
 Ќе го врежам моето име во каменот
И ќе заминам утре како Безимен
А вие гледајте секој ден во она што беше вчера
Категория: Лични дневници
Прочетен: 187 Коментари: 0 Гласове: 1
 
 
Еден ден,да еден ден
Категория: Лични дневници
Прочетен: 99 Коментари: 0 Гласове: 0
 Вечерва,некаде пред полноќ
Ќе ги поканам Гавраните на последна Гозба
Од чемерот кој остана по сите мртви денови
Категория: Лични дневници
Прочетен: 90 Коментари: 0 Гласове: 1
 Не би можел да живеам без Поезиата
Зошто таа ми е се
И болка,и здив,и насмевка
Категория: Лични дневници
Прочетен: 153 Коментари: 0 Гласове: 1
 
Милион прашања со милион одговори денес се родија
се прекрстија на некои чудни крстопати
Категория: Лични дневници
Прочетен: 80 Коментари: 0 Гласове: 0
 
За немирот на еден скитник
Прочитав сосем случајно во дневникот на една Куртизана
Категория: Лични дневници
Прочетен: 84 Коментари: 0 Гласове: 0
 
 
Додека земјата сонливо дишеше
Категория: Лични дневници
Прочетен: 140 Коментари: 0 Гласове: 0
Последна промяна: 22.04.2017 10:19
 
 
Тишината има папсан, премален глас
Категория: Лични дневници
Прочетен: 317 Коментари: 0 Гласове: 0
28.05.2016 14:53 - Нов Облик
 Премалениот заод седна на каменот,сакаќи така да ги одмори своите последни мигови,и во тие мигови го гледаше Човекот.
А тој..Започна со Света Вода,донесена од камен Манастир,да ја плакне  кожата од сите наслаги на стравот..ненадејното ...
Категория: Лични дневници
Прочетен: 278 Коментари: 0 Гласове: 0
25.05.2016 21:33 - Дочека
  
’Ртеше во височините новата тишина
Од оганот на неговата крв
Категория: Лични дневници
Прочетен: 259 Коментари: 0 Гласове: 0
 Ураганот на Судбината
 
Ураганот на Судбината го поведе невиното синило од далечините
Категория: Лични дневници
Прочетен: 259 Коментари: 0 Гласове: 0
Во кошула на Младоженец
 
 
Категория: Лични дневници
Прочетен: 349 Коментари: 0 Гласове: 0
Последна промяна: 20.05.2016 00:37
 Дождот само што не почна да врни,а Јас седев повторно на истото место на Кејот,исто како пред дваесет и неколку години во минатото,но сега Сам..седев гледаќи ги брановите на Вардар..чудно,беа исти како и порани,диви и непокорени,немирни...
Категория: Лични дневници
Прочетен: 361 Коментари: 0 Гласове: 0
 
 
Имаше една историја на грев и пекол
Категория: Лични дневници
Прочетен: 357 Коментари: 0 Гласове: 0
2 3 4 5  >  >>
Търсене

За този блог
Автор: cernodrimski
Категория: Лични дневници
Прочетен: 215566
Постинги: 122
Коментари: 15
Гласове: 137
Календар
«  Август, 2018  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031